Podsumowanie realizacji porozumienia dotyczącego montażu czujek tlenku węgla i gazu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 stycznia 2020

W dniu 31 grudnia 2019r. została zakończona i podsumowana akcja, mająca na celu montaż czujek tlenku węgla i czujek gazu na terenie miasta i gminy Mszana Dolna.

              Montaż czujek to efekt realizacji porozumienia o współpracy pomiędzy KPPSP w Limanowej reprezentowaną przez mł.bryg. Wojciecha Frączka a Towarzystwem Ziemi Mszańskiej reprezentowanym przez Pana Franciszka Dziedzinę, które pozyskało 100 czujników tlenku węgla oraz gazu głównie na potrzeby ludzi starszych.

Działania strażaków naszej komendy polegały na udzieleniu instruktażu i pomocy przy montażu tych urządzeń w wytypowanych domach.

Zamontowana czujka w pomieszczeniu ma za zadanie wykryć obecność tlenku węgla lub gazu (w zależności od rodzaju czujki), a prawidłowo zainstalowana może nas ostrzec przed niebezpieczeństwem, emitując głośny sygnał dźwiękowy.

Przypominamy

Czad, czyli tlenek węgla, ma silne właściwości toksyczne. Jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku. Jest lżejszy od powietrza dlatego też gromadzi się głównie pod sufitem. Objawy towarzyszące zatruciu czadem to m.in. bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie oraz przyspieszona czynność serca.

 

Autor: KP PSP Limanowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie