Promesy na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 maja 2019

W dniu dzisiejszym tj. 31.05.2019r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie promes na samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek ochotniczych straży pożarnych województwa małopolskiego.

Z terenu powiatu limanowskiego dofinansowanie otrzymały jednostki OSP KSRG Przyszowa, OSP KSRG Męcina oraz OSP Jurków. W uroczystości uczestniczyli prezesi OSP, wójtowie oraz komendant powiatowy PSP w Limanowej mł.bryg. Frączek Wojciech.

Środki finansowe na ten cel pochodzą m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Dotacje przy współudziale środków samorządowych pozwolą na zakup w sumie 3 nowych średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych.

- Strażacy ochotnicy są ważnym elementem systemu bezpieczeństwa. Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa, możliwy jest zakup nowoczesnych samochodów gaśniczych oraz wyposażenia i sprzętu, a strażacy mogą szybko i skutecznie dotrzeć do potrzebujących pomocy.

Autor: KP PSP Limanowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie