Porady

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Czad i ogień. Obudź czujność”

Przejdź do - „Czad i ogień. Obudź czujność”

Jak co roku w sezonie jesiennym rusza inicjatywa „Nie dla czadu”. To kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla.

Czytaj więcej o: „Czad i ogień. Obudź czujność”

Uczymy się od dziecka - edukacja i profilaktyka

Przejdź do - Uczymy się od dziecka - edukacja i profilaktyka

W tej części serwisu znajdują się materiały dydaktyczne dla naszych najmłodszych w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zamieszczamy również przykładowe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli, wychowawców i trenerów w postaci planów zajęć, konspektów do zajęć, materiałów i broszur edukacyjnych.

Czytaj więcej o: Uczymy się od dziecka - edukacja i profilaktyka

Wychłodzenie organizmu groźne dla życia!

Przejdź do - Wychłodzenie organizmu groźne dla życia!

Inaczaj hipotermia, oznacza obniżenie temperatury centralnej  ciała poniżej 35 stopni Celsjusza, spowodowane zbyt szybkim ochładzaniem organizmu w stosunku do jego zdolności wytwarzania ciepła.

Czytaj więcej o: Wychłodzenie organizmu groźne dla życia!

Niebezpieczne burze i wiatry

Przejdź do - Niebezpieczne burze i wiatry

Pamiętaj!!! Porażenie piorunem najczęściej kończy się śmiercią lub trwałym kalectwem. Wyładowanie atmosferyczne może spowodować pożar, uszkodzenie budynku lub spalenie instalacji elektrycznej oraz uszkodzenie wszystkich włączonych do niej urządzeń, np. telewizora, komputera itp.

Czytaj więcej o: Niebezpieczne burze i wiatry

Nigdy nie zostawiaj dziecka w aucie!

Przejdź do - Nigdy nie zostawiaj dziecka w aucie!

W związku z nadchodzącą falą upałów raz jeszcze apelujemy by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

Czytaj więcej o: Nigdy nie zostawiaj dziecka w aucie!

Bezpieczeństwo nad wodą

Przejdź do - Bezpieczeństwo nad wodą

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno. Policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach jezior.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo nad wodą

Bezpieczny dzieciak

Przejdź do - Bezpieczny dzieciak

W tej części naszego serwisu przedstawiamy zbiór porad i informacji o potencjalnych zagrożeniach dla naszych najmłodszych milusińskich.

Czytaj więcej o: Bezpieczny dzieciak

Stop wypalaniu traw!

Przejdź do - Stop wypalaniu traw!

Nie warto ryzykować - na skutek jednej, nieodpowiedzialnej decyzji bardzo łatwo stracić dorobek swojego życia, ale i... samo życie.

Czytaj więcej o: Stop wypalaniu traw!