Włącz myślenie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Sala edukacyjna "Ognik"

Przejdź do - Sala edukacyjna "Ognik"

W ramach Rządowego Programu "Bezpieczna +" w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej powstała sala edukacyjna "Ognik".

Czytaj więcej o: Sala edukacyjna "Ognik"

Uczymy się od dziecka - edukacja i profilaktyka

Przejdź do - Uczymy się od dziecka - edukacja i profilaktyka

W tej części serwisu znajdują się materiały dydaktyczne dla naszych najmłodszych w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zamieszczamy również przykładowe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli, wychowawców i trenerów w postaci planów zajęć, konspektów do zajęć, materiałów i broszur edukacyjnych.

Czytaj więcej o: Uczymy się od dziecka - edukacja i profilaktyka

Niebezpieczne burze i wiatry

Przejdź do - Niebezpieczne burze i wiatry

Pamiętaj!!! Porażenie piorunem najczęściej kończy się śmiercią lub trwałym kalectwem. Wyładowanie atmosferyczne może spowodować pożar, uszkodzenie budynku lub spalenie instalacji elektrycznej oraz uszkodzenie wszystkich włączonych do niej urządzeń, np. telewizora, komputera itp.

Czytaj więcej o: Niebezpieczne burze i wiatry

Bezpieczeństwo nad wodą

Przejdź do - Bezpieczeństwo nad wodą

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno. Policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach jezior.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo nad wodą

Bezpieczny dzieciak

Przejdź do - Bezpieczny dzieciak

W tej części naszego serwisu przedstawiamy zbiór porad i informacji o potencjalnych zagrożeniach dla naszych najmłodszych milusińskich.

Czytaj więcej o: Bezpieczny dzieciak

W obliczu powodzi...

Przejdź do - W obliczu powodzi...

Bądź świadomy niebezpieczeństwa powodzi, zwłaszcza, jeżeli mieszkasz na nisko położonym terenie, w pobliżu strumienia, rzeki lub poniżej zapory wodnej. Każda nawet najmniejsza rzeka może spowodować podtopienie lub zalanie terenu wokół niej. Zagrożenie powodziowe możliwe jest również na innych obszarach podczas wystąpienia obfitych opadów.

Czytaj więcej o: W obliczu powodzi...